Kiedy korzystać w firmie z outsourcingu?

by MK

Wielu ludzi boi się zakładania własnej firmy, ponieważ obawiają się oni różnych kosztów, które się z tym wiążą. Dodatkowo z jednej strony obawiają się, że nie poradzą sobie sami z prowadzeniem firmy, z drugiej strony nie chcą zatrudniać pracowników, którym nie będą w stanie zapewnić odpowiedniej ilości pracy, przez co będą musieli im płacić pensję, choć nie do końca pracownicy będą na nią zarabiali. Prawda jednak jest taka, że warto zakładać własną firmę, bo formalności nie są aż takie straszne jakby mogło się wydawać, a zamiast zatrudniać pracowników na etat, zawsze możemy korzystać z usług firm zewnętrznych. Jeśli poświęci się trochę czasu na zapoznanie z tym tematem, to szybko się okaże, że można na takim outsourcingu sporo zyskać.

Dlaczego się opłaca?

Na początku warto zacząć od sprawdzenia, dlaczego opłaca się korzystać z usług takiej zewnętrznej firmy. Przede wszystkim będziemy tutaj wspierani specjalistyczną wiedzą, a to oznacza, że będziemy mogli być pewni, że wszystko będzie wykonane dokładnie tak jak powinno, a co się z tym wiąże, nie musimy się obawiać żadnych negatywnych konsekwencji. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że korzystając z outsourcingu nie musimy przygotowywać stanowiska dla pracownika. Zmniejszamy więc znacznie koszty, jakie musimy ponieść, bo pracownicy zewnętrznej firmy działają w swojej siedzibie. Naszym zadaniem będzie jedynie dostarczenie im niezbędnych dokumentów, jednak czy będziemy robić to osobiście czy za pomocą kuriera, nie będzie miało już znaczenia, jeśli będą do nich docierały na czas. Ale miejsca we własnej firmie dla takiego pracownika nie będziemy musieli przygotowywać. Kolejną sprawą jest również to, że płacić będziemy tylko za te godziny, które faktycznie zostaną przeznaczone na rzecz naszej firmy. Dzięki temu będziemy mogli takiej firmie outsourcingowej zapłacić każdego miesiąca znacznie mniej, niż musielibyśmy płacić naszemu pracownikowi. Nie mówiąc o tym, że nie będziemy musieli się martwić, gdy nie będziemy mieli dla nich zbyt dużo pracy.

W jakich działach warto korzystać?

Zastanawiamy się w jakich działach w naszej firmie może dobrze sprawdzić się outsourcing usług? Przede wszystkim warto rozważyć, czy nie powinniśmy go wykorzystać w finansach. Wówczas nie zatrudniamy księgowego, któremu na pewno musielibyśmy dość sporo płacić, ale wykorzystujemy firmę, która oferuje usługi księgowości. Dodatkowo możemy z tego skorzystać również zatrudniając firmę sprzątającą, czy informatyka. Oczywiście kiedy tej pracy będzie więcej i będziemy wiedzieli, że jesteśmy w stanie zapewnić ją pracownikowi przez cały miesiąc, wówczas może się okazać, że taki pracownik na etat wyjdzie nas taniej. Jednak przy mniejszej ilości pracy, outsourcing może być najlepszym rozwiązaniem.

Warto zobaczyć na czym polega takie rozwiązanie, kiedy opłaca się z niego skorzystać i czy czasami dla nas również nie będzie to najlepsza propozycja. Tym bardziej, że możemy tutaj wybierać spośród różnych firm, a więc będziemy mogli podpisać umowę z tą, która najlepiej będzie odpowiadała na nasze oczekiwania.

You may also like

Leave a Comment