Firmę musimy zakładać zgodnie z prawem

by Marta

Jeżeli chcemy uruchomić własny biznes, nawet tylko na okres wakacyjny albo bez wkładania dużych pieniędzy, to i tak musimy dopilnować, aby nasza firma działała w legalny sposób.

To oznacza, że na samym początku musimy podjąć odpowiednie kroki prawne, które pozwolą nam na uruchomienie biznesu w taki sposób, abyśmy nie musieli się obawiać żadnych kontroli, bo zawsze będziemy mieli pewność, że wszystko będzie działało tak jak powinno. Dlatego też warto wiedzieć, jakie działania podjąć i jakie zezwolenia musimy posiadać.

Założenie firmy jest istotne

Musimy pamiętać, że jeśli prowadzimy działalność gospodarczą i zarabiamy, to musimy się z tego rozliczyć. Dlatego też, zanim zaczniemy przyjmować klientów, musimy w pierwszej kolejności zarejestrować naszą firmę. Należy ją zgłosić do rejestracji w urzędzie skarbowym, jak również będziemy musieli podać zakres działalności, tak abyśmy otrzymali odpowiedni kod. To właśnie po nim ludzie będą mogli sprawdzić, czym konkretnie będzie się zajmowała nasza firma, a czym nie. Dodatkowo musimy otrzymać także numer w KRS, jak i powinniśmy zająć się znalezieniem odpowiedniej lokalizacji, w której będziemy prowadzili naszą działalność gospodarczą. Istotne w tym wszystkim będzie również to, abyśmy już od samego początku założyli także osobne konto firmowe. Jeśli będziemy próbowali mieć razem pieniądze firmowe i prywatne, to może się okazać, że w pewnym momencie zaczniemy się gubić, a co się z tym wiąże, może się okazać, że niepotrzebnie popadniemy w tarapaty.

Co jeszcze warto przemyśleć

Warto wiedzieć, że są takie biznesy, które nie będą od nas wymagały dużego nakładu finansowego i takie, których nie będziemy w stanie uruchomić, jeśli najpierw odpowiednio się do tego nie przygotujemy. Powinniśmy się wówczas zastanowić czy mamy tyle wolnej gotówki, czy może powinniśmy wejść z kimś w spółkę, a może ratunkiem będzie dla nas zaciągnięcie kredytu? Rozwiązaniem może się również okazać dla nas staranie o dofinansowanie. Wówczas będziemy musieli przedłożyć odpowiedni wniosek i czekać czy będzie on przyjęty. Jeśli dopełnimy wszystkich formalności przy rejestracji firmy, otrzymamy niezbędne pozwolenia, będziemy mieli przygotowane miejsce, jak i uruchomione konto firmowe, to możemy zająć się zdobywaniem klientów i rozwijaniem firmy. Niezwykle ważne jest tutaj to, abyśmy zrobili wszystko odpowiednio z prawem, a to też oznacza, że dzięki temu spokojnie będziemy mogli rozwijać własny biznes i nie będziemy musieli się martwić, że popadniemy w konflikt z prawem przez niedopełnienie jakichś formalności.

Są osoby, które zajmują się pomocą w zakładaniu firmy, a to oznacza, że jeśli nie jesteśmy pewni jak to wszystko należy przeprowadzić, to możemy ich poprosić o pomoc. Wówczas będziemy mieli całkowitą pewność, że nic nie zostało przez nas przeoczone, a co się z tym wiąże, spokojnie będziemy mogli zająć się swoją działalnością gospodarczą, dzięki czemu w końcu będziemy mogli ogłosić, że odnieśliśmy tutaj sukces.

You may also like

1 comment

Szymon 29 kwietnia 2021 - 14:29

Wato przed założeniem działalności poradzić się radcy prawnego.

Reply

Leave a Comment