Księgowość i kadry

by Marta

W każdej firmie niezbędna jest profesjonalna obsługa kadrowa, która obejmuje szereg czynności związanych z kadrami i płacami. Nie trzeba jednak zatrudniać własnej księgowej, można korzystać z usług zewnętrznej firmy. Jest to rozwiązanie bezpieczniejsze i tańsze, niezwykle wygodne. Prawidłowo prowadzona dokumentacja to podstawa w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od specyfiki branży, w której działa. Do wypełnienia jest wiele obowiązków związanych z funkcjonowaniem zatrudnionych pracowników. Trzeba prowadzić również akta personalne, przygotowywać rozliczenia, archiwizować dokumenty, wystawiać świadectwa, pilnować kwestii dotyczących BHP.

Profesjonalna i kompleksowa księgowość Kraków dla firm

Profesjonalne biuro rachunkowe Kraków to idealne rozwiązanie dla każdej firmy, która szuka doświadczonych specjalistów świadczących usługi z zakresu płac i kadr. Można w ten sposób zmniejszyć ilość obowiązków i móc poświęcić więcej czasu na rozwój swojego biznesu. W przypadku skomplikowanej działalności skorzystanie z usług profesjonalistów ma szczególne znaczenie. Bardzo łatwo o popełnienie błędu, nawet najmniejszy może skutkować poważnymi konsekwencjami dla przedsiębiorstwa. Powierzenie zajęcia się sprawami finansowymi zewnętrznemu biurowi rachunkowemu jest zdecydowanie prostsze i szybsze niż wydzielanie dodatkowego działu i zatrudnianie księgowej.

Biuro księgowe zajmie się prowadzeniem ksiąg przychodów i rozchodów, ewidencji przychodów, rozliczeń i raportów dla ZUS, ewidencji środków trwałych firm. Przygotuje także rozliczenie podatku dochodowego, raporty statystyczne, sprawozdania finansowe, wnioski kredytowe. Zajmuje się rozliczeniem płac pracowników i jego obsługą. Będzie reprezentować interesy klienta w urzędach. Można również liczyć na fachowe doradztwo dotyczące podatków i różnego typu zagadnień związanych z finansami. Wszystkie płatności będą monitorowane na bieżąco. Można także uzyskać pomoc w przypadku procesów windykacyjnych. Biura rachunkowe zapewniają wirtualne biuro, oferują obsługę korespondencji.

Z biurem rachunkowym zawsze łatwiej i bezpieczniej

Można oczywiście samodzielnie zająć się obsługą kadrowo-płacową swojej firmy, ale niestety pochłania to sporo czasu. Wymaga również wiedzy, którą trzeba cały czas aktualizować. W przypadku biura rachunkowego wszystko zostaje ułatwione. Ponosi ono odpowiedzialność za skutki swoich błędów. Można wobec tego uzyskać odszkodowanie w razie poniesienia szkody w wyniku nieprawidłowo prowadzonej księgowości przez firmę zewnętrzną.

Profesjonalne biuro rachunkowe ma wykupioną polisę OC, przez co jest zobowiązane do naprawienia wyrządzonych szkód wynikających z niewłaściwie wykonanej usługi. Przedsiębiorca może wobec tego uchronić się przed dużymi kosztami finansowymi. Przepisy cały czas się zmieniają i trudno za nimi nadążyć, znaczenie ma również prawidłowa interpretacja. Warto wobec tego współpracować z doświadczonymi profesjonalistami, którzy podpowiedzą najlepsze rozwiązanie, będą dbać o interesy firmy. Można także liczyć na to, że podatki ulegną zmniejszeniu. Z biurem rachunkowym zarządzanie finansami staje się prostsze i zmniejsza się ryzyko popełnienia błędu.

You may also like

Leave a Comment