Kto pomoże z księgowością?

by Marta

Założenie działalności gospodarczej, a następnie jej prowadzenie wiąże się z koniecznością rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Uchylanie się od tej odpowiedzialności lub wszelkie niedopatrzenia w tej kwestii mogą wiązać się z przykrymi konsekwencjami dla przedsiębiorcy. W przypadku prężnie rozwijających się firm, które każdego miesiąca wystawiają dużą ilość faktur, bardzo trudno jest dopilnować rozliczeń w należyty sposób. Na szczęście w takich przypadkach z pomocą przychodzą biura rachunkowe, które zajmują się kompleksową obsługą przedsiębiorców w kwestiach podatkowych. Jak działają biura rachunkowe i jakie usługi świadczą? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Taxeo – Biuro rachunkowe Warszawa

Na terenie Warszawy znajduje się biuro rachunkowe Taxeo, które świadczy usługi dla przedsiębiorców. Firma ta ma wgląd do ksiąg rachunkowych i prowadzi rozliczenia podatkowe, na podstawie umowy z klientem. Do usług firmy Taxeo należy również m.in. obsługa kadrowa oraz doradzanie w zakresie prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Korzystanie z usług biur rachunkowych to doskonały pomysł szczególnie w przypadku bardzo dużych firm, które każdego miesiąca wystawiają dużą ilość faktur. Biuro rachunkowe zajmuje się wszystkimi sprawami księgowymi i dba o to, aby rozliczenie z Urzędem Skarbowym przebiegło w sposób prawidłowy, uwalniając przedsiębiorcę od tego obowiązku. Firma Taxeo zaprasza również klientów do swoich oddziałów we Wrocławiu i Krakowie.

Zakres usług świadczonych przez biura rachunkowe

Biura rachunkowe Warszawa to instytucje, które świadczą bardzo szeroki zakres usług. Zadaniem biur rachunkowych jest przede wszystkim rozliczanie faktur i dbanie o to, aby przedsiębiorca rozliczył się z Urzędem Skarbowym w prawidłowy sposób. Do pozostałych zadań biura rachunkowego należy:
-obsługa kadrowa,
-regularne i bezbłędne prowadzenie KPiR, ewidencji przychodów, ewidencji PIT, VAT oraz JPK VAT,
-reprezentacja klienta w urzędzie skarbowym oraz Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w momencie, gdy zachodzi taka potrzeba,
-monitoring płatności,
-udzielanie praktycznych porad dotyczących prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej.
Jak widać, zakres usług świadczonych przez biura rachunkowe jest naprawdę szeroki i zdecydowanie warto skorzystać z usług tej instytucji, jeśli zamierzamy prowadzić własną działalność gospodarczą.

Odpowiedzialność za błędy biura rachunkowego

Wielu przedsiębiorców, którzy zamierzają skorzystać z usług biura rachunkowego, zastanawia się, kto ponosi odpowiedzialność za ewentualne błędy popełnione przez biuro. Wszelkie błędy w rozliczeniach mogą skutkować bowiem wysoką karą finansową nałożoną przez urząd skarbowy. Na szczęście w takich sytuacjach odpowiedzialność za błędy podczas rozliczeń ponosi biuro rachunkowe. Każde szanujące się biuro rachunkowe posiada ubezpieczenie ochrony prawno-skarbowej. W dobie zmieniających się przepisów podatkowych bardzo łatwo o niedopatrzenie dlatego przed wyborem odpowiedniego biura rachunkowego warto dowiedzieć się, czy posiada ono takie ubezpieczenie. Jeśli biuro rachunkowe jest ubezpieczone, nie musimy się obawiać o ewentualne kary wynikające z błędów popełnionych podczas prowadzenia rozliczeń.

You may also like

Leave a Comment