Depilacja laserowa – na ile wystarcza?

by Marta

Depilacja laserowa, dzięki wysokiej skuteczności jaką gwarantuje, stała się obecnie najczęściej wybieraną metodą usuwania niechcianego owłosienia. Oprócz efektu gładkiej i zadbanej skóry uwalnia także od problemów w postaci wrastania włosków, zapalenia mieszków włosowych oraz podrażnień po tradycyjnych metodach golenia. Jak długo utrzymują się efekty depilacji laserowej ciała? Oto wskazówki.

Depilacja laserowa – efekty

Pierwsze efekty depilacji laserowej Wrocław widoczne są już po upływie dwóch tygodni od wykonanego zabiegu. Warto podkreślić, że w kolejnych tygodniach włoski zaczynają ponownie odrastać. Zjawisko to wynika przede wszystkim z faz wzrostu włosa, które przebiegają w sposób cykliczny. Ważny jest również fakt, że podczas depilacji laserowej usuwane są wyłącznie włoski znajdujące się w fazie wzrostu (anagenu). Oznacza to, że aby osiągnąć trwały efekt gładkiej skóry należy przeprowadzić serię zabiegów, która obejmuje 6-8 wizyt w regularnych dostępach czasu obejmujących okres 4-6 tygodni. Należy podkreślić, że pojedynczy zabieg pozwoli pozbyć się maksymalnie 30% włosków z danej części ciała. Uwarunkowane jest to faktem, że właśnie taka ilość włosów znajduje się w fazie wzrostu, na którą oddziałuje wiązka laserowa.

Pod uwagę należy wziąć również fakt, że efekty depilacji laserowej ciała uwarunkowane są strukturą oraz kolorem włosa. Wiązka światła emitowana przez laser pochłania przede wszystkim wyraźny pigment. Oznacza to, że najlepsze efekty uzyskają osoby z ciemnym i grubym owłosieniem. Włosy jaśniejsze, o delikatnej strukturze wymagają wykonania większej ilości zabiegów.

Depilacja laserowa – na ile wystarcza?

Aby uzyskać trwałe efekty depilacji laserowej całego ciała Warszawa wymaga się przeprowadzenia odpowiedniej ilości zabiegów, która wynosi od 6 do 8 wizyt w salonie. Warto jednak podkreślić, że efekty końcowe depilacji laserowej uwarunkowane są indywidualnymi predyspozycjami każdego z nas. Mimo że w większości przypadków niszczenie mieszków włosowych przynosi oczekiwane efekty to jednak naturalna zdolność organizmu do samoregeneracji sprawia, że po upływie kilku miesięcy pojedyncze włoski mogą zacząć odrastać. Na proces regeneracji włosów pod depilacji laserowej w dużym stopniu wpływają zmiany hormonalne występujące na skutek przebytej ciąży, menopauzy czy okresu dojrzewania. W takiej sytuacji zaleca się wykonanie 1-2 razy do roku tak zwanego zabiegu przypominającego, podtrzymującego efekt całej serii.

W dużym stopniu wszystkich przypadków zabieg przypominający zaleca się wykonać po upływie 12 miesięcy od zakończenia całej serii depilacji laserowej.

Podsumowanie

Depilacja laserowa stanowi obecnie najskuteczniejszą metodę usuwania zbędnego owłosienia. Spośród wszystkich wyróżnia się nie tylko perspektywą efektów całkowicie gładkiej i zadbanej skóry, pozbyciem się problemów wrastania włosów oraz zapalenia mieszków włosowych, ale przede wszystkim trwałą redukcją włosów. Zabiegi depilacji laserowej ciała pozwalają cieszyć się gładkością przez okres 12 miesięcy. Po upływie roku zaleca się wykonanie tak zwanego zabiegu przypominającego, którego celem jest utrwalenie efektów całej serii.

You may also like

Leave a Comment