Trawa syntetyczna. Czy warto?

by Marta

Zieleń oddziałuje na nas szczególnie dobrze — uspokaja nas oraz pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Nic dziwnego, że staramy się nią otaczać, gdy tylko jest taka możliwość. Szczególnie upodobaliśmy sobie trawę, którą pokrywamy nasze ogrody, parki, a coraz częściej nawet torowiska tramwajowe. Jak jednak wszyscy doskonale wiemy, prawdziwa trawa sprawia wiele trudności w zakresie pielęgnacji, dlatego też tak popularna staje się sztuczna trawa ogrodowa.

Trawa syntetyczna — podstawowe informacje

Hodowanie prawdziwej trawy to często naprawdę trudne zadanie — wymaga ciągłej pielęgnacji, podlewania, a także dbania o właściwą długość. Szczególnie problematyczne jest to na boiskach, które powszechnie pokrywane są trawą. Nic zatem dziwnego, że to właśnie z myślą o arenach sportowych powstała jej nowa odmiana.
Wykonana ze specjalnych syntetycznych włókien sztuczna trawa zupełnie nie różni się wyglądem od tej prawdziwej, a zapewnia szereg zalet, dzięki którym utrzymanie trawnika staje się znacznie prostsze. Jednym z czołowych producentów sztucznej trawy jest firma Epufloorgrass, w której ofercie znaleźć można naprawdę wiele ciekawych odmian tego produktu.

Szeroki wybór sztucznej trawy

Jak można się bez trudu domyślić, na rynku dostępne są najróżniejsze odmiany sztucznej trawy. Różnią się one oczywiście sposobem wykonania włókien, co przekłada się nie tylko na ich wygląd, lecz także na wytrzymałość i wrażenia dotykowe.
Wiedzieć bowiem trzeba, że nieco inny produkt powinien zostać zastosowany na boisku piłkarskim, na placu zabaw, a jeszcze inny na domowym trawniku. Tam, gdzie trawa będzie użytkowana mniej intensywnie, polecane są odmiany przede wszystkim stawiające na wygląd, natomiast np. na boiskach wykorzystywane są wersje bardzo wytrzymałe i zapewniające bezpieczeństwo uczestnikom rozgrywek.

Dlaczego trawa syntetyczna to doskonały wybór?

Warto zastanowić się nad tym, co dokładnie sprawia, że syntetyczna trawa jest tak często kupowana przez wielu miłośników zieleni. Czemu zawdzięcza ona tak ogromną popularność?
Przede wszystkim wspomnieć trzeba o tym, że jest ona niezwykle łatwa w utrzymaniu. Od razu można zapomnieć o wszelkich działaniach pielęgnacyjnych, które były obowiązkowe w przypadku prawdziwej trawy — nie trzeba jej podlewać, kosić czy nawozić.
Kolejną olbrzymią zaletą jest fakt, że taka trawa od razu doskonale się prezentuje. Zapomnijcie o wysiewaniu i czekaniu na odpowiednie efekty. Sztuczna trawa w Łodzi sprzedawana jest w specjalnych rolkach — po ich rozwinięciu otrzymuje się gotowe trawiaste podłoże.
Na sam koniec wspomnieć jeszcze trzeba o tym, że ma ona ogromne możliwości wykorzystywania. Dziś już nikogo nie dziwi sztuczna trawa na balkonie lub tarasie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokryć nią cały ogród. Co ciekawe, powszechnie korzysta się z niej także na boiskach piłkarskich przy szkołach, a także w parkach lub na placach zabaw. Użycie jej pozwala znacznie ograniczyć wydatki związane z utrzymaniem odpowiedniego stanu takich właśnie miejsc.

You may also like

Leave a Comment