Kiedy należy zaopatrzyć się w kontener na gruz?

by Marta

Podczas remontu mieszkania, rozbiórki obiektu albo budowy domu zawsze pojawia się spora ilość odpadów. Zgodnie z prawem nie wolno ich wyrzucić do zwykłych pojemników na śmieci, ale należy je odpowiednio przechować, a następnie przewieźć do przeznaczonych do tego celu punktów. Aby ułatwić sobie realizację tego zadania, warto zaopatrzyć się w specjalny kontener na gruz.

Czym jest gruz?

Gruz to różnego rodzaju odpady powstałe w wyniku prac remontowych i budowlanych. Wyróżnia się trzy rodzaje gruzu: czysty, zanieczyszczony oraz mieszany. Do czystego gruzu zalicza się piasek, cegły, kafelki, dachówki, beton i czystą ziemię, czyli surowce, które można przerobić na kruszywo i wykorzystać do różnych prac, np. jako podsypkę pod tory kolejowe, fundamenty bądź kostkę brukową.

Gruz mieszany obejmuje z kolei wszystko to, co wchodzi w skład gruzu czystego, a dodatkowo również folię malarską, styropian, wełnę mineralną, siatki montażowe, tworzywa sztuczne, płyty kartonowo-gipsowe czy elementy wielkogabarytowe. W składzie gruzu zanieczyszczonego znajdują się wszystkie przedstawione wcześniej materiały, a ponadto też guma, papa, trawa syntetyczna w rolkach oraz szkło.

Co istotne, aktualne przepisy prawa jasno wskazują, że gruz należy wyrzucać jedynie w specjalnych, przeznaczonych do tego celu miejscach, tzw. PSZOK-ach, czyli Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Znajdują się one na terenie każdej gminy, a przekazanie do nich śmieci jest całkowicie bezpłatne.

Kontener na gruz – kiedy jest potrzebny?

Odpadów powstałych w wyniku prac budowlanych bądź remontowych jest zazwyczaj tak dużo, że ich gromadzenie wymaga odpowiednich pojemników. W takich przypadkach niezbędne okazują się kontenery na gruz, czyli pojemniki przeznaczone specjalnie na różnego rodzaju odpady budowlane. Dzięki swej solidnej i przemyślanej konstrukcji, sporej pojemności oraz wykonaniu z wytrzymałych tworzyw nadają się świetnie do przechowywania, a następnie transportu nawet dużych ilości odpadów. Wrzucanie do nich śmieci budowlanych jest wygodne i proste, a po zapakowaniu pojemniki łatwo umieścić na specjalnych pojazdach przeznaczonych do przewozu gruzu.

Kontenery na gruz są niezbędne, gdy chcesz szybko, legalnie i bezpiecznie pozbyć się z mieszkania, działki albo innego terenu odpadów poremontowych. Dzięki nim nie narazisz się na mandat, który grozi za wyrzucenie gruzu do zwykłego śmietnika. Nie zaszkodzisz również środowisku poprzez składowanie na działce materiałów, które mogą się okazać szkodliwe dla przyrody.

Wywóz śmieci – Łomianki i okolice

Jeśli interesuje Cię wynajem specjalnego kontenera na gruz, a następnie wywóz śmieci Łomianki to z kolei lokalizacja, w której znajduje się miejsce prac remontowych lub budowlanych, skorzystaj z oferty wyspecjalizowanej firmy. Przedsiębiorstwo Byś od lat świadczy usługi z zakresu legalnego i bezpiecznego wywozu gruzu. Możesz w niej zamówić dopasowany do Twoich potrzeb kontener na gruz Łomianki lub okoliczne miejscowości to obszar, na którym specjaliści dostarczają pojemniki na odpady budowlane dla klientów prywatnych oraz biznesowych. W ofercie mają duży wybór kontenerów o różnej pojemności, co pozwala na dopasowanie zbiornika do indywidualnych potrzeb i ilości zgromadzonych śmieci.

You may also like

Leave a Comment