Perfumy Jaguar. Oryginalny zapach

by Marta

Perfumy to jeden z podstawowych synonimów luksusu, stylu i klasy. Od stuleci zachwycają swoim wyjątkowym zapachem i tajemnicą receptur wykonania. Jaka jest historia perfum i jakie perfumy są modne obecnie? Zapoznaj się z artykułem i poszerz swoją wiedzę, wkraczając w tajemniczy świat perfum.

Zawiła historia pięknego zapachu

Historia perfum sięga II tysiąclecia przed Chrystusem, kiedy to wśród wojowniczych plemion asyryjskich modne stało się spalanie mirry z wonnymi żywicami w specjalnych urządzeniach. Pachnący dym unoszący się z takiego procesu używany był do okadzania kapłanów i ołtarzy ofiarnych – perfumy miały więc podówczas znaczenie religijne.
Pierwsze europejskie perfumy powstały w XIV wieku, gdy na węgierskim dworze królewskim połączono rozmaryn, lawendę i alkohol. Uzyskano wówczas niepowtarzalny zapach, który rozsławił królową węgierską Elżbietę w całej Europie. Potem na kilka wieków perfumy zeszły z wokandy, używano ich tylko na dworach królewskich i to niezmiernie rzadko.

Rewolucję przyniósł XVIII I XIX wiek, wówczas we Francji powstały pierwsze perfumerie. Produkcja na większą skalę uczyniła perfumy dostępnymi również dla szerszej grupy odbiorców. Ze względu na trudność wykonania i wysoką cenę pozostały jednak towarem luksusowym i wyznacznikiem wysokiej pozycji społecznej. Do XIX wieku perfumy były używane niemal wyłącznie przez panie, po tej cezurze czasowej coraz częściej produkowano też odmiany perfum męskich i tak zostało po dziś dzień. Obecnie dzięki kolejnej rewolucji – tym razem technologicznej i zaistnieniu takich nowinek jak drogeria internetowa czy sprzedaż wysyłkowa nabycie luksusowych perfum stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Ubieranie perfum, czyli najważniejszy element stroju

Jedna z najwybitniejszych francuskich projektantek modowych Coco Chanel powiedziała kiedyś, że perfumy są najważniejszym elementem stylu podkreślającym ubiór. Dziś styliści zgadzają się z wielką Chanel – zapach jest istotnym dodatkiem do stroju. Inne perfumy pasują na eleganckie, oficjalne okazje a jeszcze inne na luźne wieczorne wyjścia. Perfumy powinno się dobierać do osobowości. Spokojny, opanowany człowiek winien wybierać lżejsze i słodsze zapachy w przeciwieństwie do osób o dużym temperamencie mogących sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa w tym zakresie.

Przy wyborze zapachów na prezent bądź specjalne okazje, należy więc kierować się cechami charakteru danej osoby, ale też na przykład kalendarzem jej wydarzeń. Jeśli bowiem mamy do czynienia z prezesem firmy czy przedstawicielem handlowym zapachy winne być lekkie i stonowane, jednak gdy wybieramy perfumy dla instruktorki tańca można postawić na najmocniejsze i najbardziej wyraziste wonie. Ważnym kryterium jest też oczywiście cena, nie każdego przecież stać na paryskie, oryginalne zapachy warte kilkaset euro za niewielką fiolkę. Najlepiej gdy perfumy posiadają najlepszy skład przy niewysokiej cenie.

Perfumy Jaguar

Dobór niedrogich, a bardzo dobrych jakościowo perfum jest na pełnym podróbek rynku niczym znalezienie igły w stogu siana. Perfumy damskie wypuszczane są masowo przez różne marki i kolekcje, jednak większość z nich albo przekracza nasz budżet, albo też zawiera słabe, szybko wietrzejące składniki. Wyjątkiem na tym tle są perfumy Jaguar, prezentujące korzystny stosunek jakości do ceny. Perfumy te są niczym marka aut, które reprezentują – mocne, wysokiej jakości i dla osób z dużym temperamentem. Nic więc dziwnego, iż wspomniane zapachy stały się w ostatnim czasie bardzo modne.

Perfumy Jaguar oparte są na wysokiej jakości składnikach. Ogromna liczba zapachów zarówno męskich jak i damskich pozwala dobrać obszerną ich kolekcję na każdą okazję. Miejscem gdzie odnaleźć można dużą liczbę perfum wskazanej firmy jest drogeria internetowa Perfumy Marzeń. Jeśli więc szukasz perfum dla siebie czy bliskich koniecznie wejdź na stronę WWW: https://perfumy-marzen.pl/ i wybierz najlepsze.

You may also like

Leave a Comment